Meduza rusza w Polskę

Meduza rusza w Polskę

wpis w: Informacje, Wydarzenia | 0

Już w piątek pływacy Meduzy Pajęczno rozpoczną marcowe starty w Mistrzostwach Polski. Do udziału w najważniejszych wiosną imprezach pływackich zgłoszonych zostało dziewięciu pływaków z Pajęczna, którzy pod koniec lutego sprawdzili formę podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego rozegranych w Rawie Mazowieckiej.

Wyniki osiągnięte przez zawodników Meduzy w dwudniowych zmaganiach na arenie wojewódzkiej mogą napawać optymizmem. Podopieczni trenera Pawła Wolskiego z mocno obsadzonych zawodów przywieźli trzy brązowe medale – dwa zdobyła Klaudia Jura zaś jeden Julia Mesjasz. Obie wraz z pozostałymi reprezentantami Meduzy – Karoliną Kosowską, Weroniką Zmudzką, Marią Mazik, Kingą Jurą, Florentyną Prus oraz Arkadiuszem Mostowskim poprawili 26 rekordów życiowych przy okazji ustanawiając cztery nowe rekordy klubu.

Jako pierwsze do rywalizacji w krajowych mistrzostwach przystąpią zawodniczki z rocznika 2001 – Maria Mazik, Kinga Jura oraz Florentyna Prus, które w czwartek wyjeżdżają do Olsztyna gdzie odbędą się jedne z najliczniej obsadzonych w ostatnim czasie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. W imprezie ma wystartować 630 zawodników z całego kraju a trwać będzie od piątku do niedzieli. Tydzień później starty rozpoczną pływacy z roczników 1999 oraz 1998/97, którzy rywalizować będą odpowiednio w Oświęcimiu (Klaudia Jura, Karolina Kosowska, Weronika Zmudzka oraz Aleksander Jagiełło) oraz Gliwicach (Julia Mesjasz oraz Arkadiusz Mostowski). Podobnie jak ich młodsze koleżanki pływaków Meduzy czekają trzydniowe zmagania.

Sztab trenerski pajęczańskiego klubu z optymizmem patrzy na nadchodzące starty. – W ubiegłym roku właśnie wiosną rozpoczęliśmy najlepszy w historii sezon. Teraz wszystko wskazuje, że może być równie udanie a kto wie może będziemy mogli pochwalić się jeszcze większą ilością finalistów krajowych mistrzostw – mówi Paweł Wolski, trener Meduzy. Jako potencjalne finalistki zbliżających się mistrzostw wskazuje Karolinę Kosowską oraz Marię Mazik. Szczególnie ta pierwsza pokazała w Rawie Mazowieckiej, że jest w świetnej formie a to jak dodaje trener Meduzy może się jeszcze poprawić.

W międzyczasie debiut na arenie wojewódzkiej czeka kolejną grupę pajęczańskich pływaków trenujących pod okiem Grzegorza Boronia. Szóstka zawodników z rocznika 2003 oraz 2002 (Amelia Bernaś, Sylwia Gosławska, Julia Włodarczyk, Dawid Szeląg, Mikołaj Prus oraz Kacper Kotyla) wystartuje 10 marca w Skierniewicach w zawodach Ligi Młodzików Województwa Łódzkiego.

FOTO. Karolina Kosowska to potencjalnie kolejna finalistka Mistrzostw Polski Juniorek.

Zostaw Komentarz