Nasi pływacy z medalami

Nasi pływacy z medalami

wpis w: Informacje | 0

Za nami pierwsza runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików roczników 2010 oraz 2011. Nasi reprezentanci rywalizowali w Łodzi w gronie 16 klubów z województwa łódzkiego i spisali się znakomicie. Z zawodów przywieźliśmy osiem medali jeden złoty oraz siedem brązowych. Z najwyższego miejsca na podium po świetnym wyścigu cieszył się Filip Smolarek, który wygrał dystans 200 metrów stylem grzbietowym i dołożył jeszcze medal brązowy na o połowę krótszym dystansie. Z brązowych medali po raz pierwszy na arenie wojewódzkiej cieszyły się dziewczęta – Polina Savchuk i Martyna Stefaniw. Trenująca z nami od roku pochodzą z Kijowa Pola, była trzecia w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym. Martyna swój medal na 400 metrów stylem dowolnym wywalczyła po świetnym finiszu na ostatnich metrach. Trzeci medal w gronie dziewcząt dołożyła do naszego dorobku Maria Mazur w gronie 11-latek na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Wśród chłopców kolejne dwa medale na arenie wojewódzkiej zdobył Mateusz Kaczmarek – tym razem na 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Filip i Mateusz na podium stanęli jeszcze raz – tym razem w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym gdzie razem z Jakubem Łakomym i Miłoszem Dutkiewiczem (to także jego pierwszy medal na arenie wojewódzkiej) popłynęli na trzecie miejsce w rywalizacji 14 zespołów.
Obok medali wywalczyliśmy w Łodzi wiele miejsc w czołowej szóstce:
4 miejsca
Maria Mazur 200 metrów stylem zmiennym
Jakub Łakomy 100 i 200 metrów stylwm grzbietowym
5 miejsca
Polina Savchuk 100 metrów stylem klasycznym
Martyna Stefaniw 200 metrów stylem zmiennym
Maria Mazur 400 metrów stylem dowolnym
Mateusz Kaczmarek 100 metrów stylem motylkowym
Sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym (Filip Smolarek, Polina Savchuk, Mateusz Kaczmarek, Martyna Stefaniw)
6 miejsce
Miłosz Dutkiewicz
Wysokie miejsca tuż za nagradzaną szóstką zajmował także Szymon Zasada, który trzykrotnie meldował się w pierwszej dziesiątce zawodów.
W klasyfikacji drużynowej w województwie zajęliśmy w gronie 13-latków 5 miejsce (wśród chłopców było to 2 miejsce), w klasyfikacji 12-latków miejsce 9 (6 w klasyfikacji dziewicząt). Druga runda tych zawodów odbędzie się w czerwcu a nasi 13-latkowie ścigać się wtedy będą już w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wielkie brawa dla całej ekipy i trenera Pawła Wolskiego za piątkowe starty w Łodzi.

Zostaw Komentarz