Nasi pływacy z medalami w Bełchatowie

wpis w: Informacje | 0

Miniona sobota to nasza kolejna wizyta u zaprzyjaźnionego klubu EKS Skra Bełchatów, gdzie startowaliśmy w zawodach o Puchar Prezesa EKS Skra. Ścigaliśmy się w doborowym gronie kubów nie tylko z naszej okolicy bowiem na starcie znaleźli się pływacy Orki Zamość, Delfina Toruń, Ósemki Toruń, Nawy Skierniewice, Wodnika Łask i oczywiście gospodarzy z Bełchatowa. Razem wystartowało ponad 130 pływaków z różnych grup wiekowych.
Podczas zawodów wywalczyliśmy 7 złotych, 6 srebrnych oraz 9 brązowych medali. Wyróżnienia za najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych i po dwa złote medale wywalczyli Maria Mazur, Polina Savchuk oraz Filip Smolarek. Siódme złoto dla Meduzy dorzuciła Amelia Błachowicz.

Srebrne krążki odebrali Izabela Mahrburg, Alicja Kleczewska, Julia Marcinkowska, Mateusz Kaczmarek, Michał Sztangreciak oraz Antoni Domagała.

Brązowe krążki przywieźli Amelia Błachowicz, Izabela Mahrburg, Natalia Stefaniw, Martyna Stefaniw, Miłosz Dutkiewicz, Szymon Zasada oraz Mateusz Kaczmarek.

Obok miejsc na podium wywalczyliśmy także wiele miejsc w czołówce imprezy:
4 miejsca Lena Janeczek. Natalia Gruczalska, Karolina Pielka – Pilarska, Martyna Stefaniw.

5 miejsca dwukrotnie Zofia Bernaś, Franciszek Ruban, Jakub Łakomy, Karolina Pielka – Pilarska.

6 miejsca Lena Janeczek, Alicja Kleczewska, Zofia Bernaś, Michał Sztangreciak, Antoni Domagała, Oliwier Janeczek, Bartosz Kluska.

Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji punktowej najlepszych klubów, drugą w zestawieniu poprawionych rekordów życiowych i czwarte w klasyfikacji medalowej!

Gratulacje dla całej grupy za udane starty!