Nasi pływacy wysoko w Polsce

Nasi pływacy wysoko w Polsce

wpis w: Informacje | 1

Za nami bardzo udane Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich rozegrane w miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. Możemy być bardzo zadowoleni z postawy naszej siedmioosobowej drużyny nad którą opiekę sprawował trener Paweł Wolski. MDMM to najważniejsze zawody trzynastolatków w sezonie mające rangę korespondencyjnych mistrzostw Polski. Obyły się w tym roku z uwagi na dużą ilość zawodników w dwóch makroregionach – północnym i południowym. Nasi reprezentanci tradycyjnie rywalizowali w południowym, gdzie na starcie stanęło blisko pięciuset pływaków z ośmiu województw, w tym tych najsilniejszych w pływaniu jak mazowieckie, dolnośląskie, śląskie czy małopolskie. Razem w całym kraju pływało w tych zawodach ponad ośmiuset trzynastolatków. Zawody w Ostrowcu stały na wysokim poziomie. W porównaniu do wyników z Bydgoszczy gdzie pływał makroregion północny. nasi zawodnicy wynikami z Ostrowca zajmowaliby miejsca w pierwszej dziesiątce w Bydgoszczy. A teraz kilka słów o sukcesach naszych młodzików.

Dwukrotnie wyróżnienie indywidualne za występ w Ostrowcu odebrał Mateusz Kaczmarek. Na szóstym miejscu ukończył rywalizację na 200 metrów stylem grzbietowym a to dało mu dziesiątą lokatę w klasyfikacji ogólnopolskiej. Dziewiąty był w starcie na 200 metrów stylem klasycznym. Trzecie miejsce premiowane dyplomem zajął Filip Smolarek, który odebrał wyróżnienie za wynik na 100 metrów stylem grzbietowym. Czwarty dyplom odebraliśmy pierwszy raz w historii klub na poziomie mistrzostw Polski za konkurencję drużynową – sztafeta w składzie Mateusz Kaczmarek, Filip Smolarek, Miłosz Dutkiewicz oraz Jakub Łakomy zajęła dziewiąte miejsce w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym. Tym samym Meduza okazała się zostając najszybszą drużyną tej konkurencji w województwie łódzkim. Świetnie w Ostrowcu pływała Polina Savchuk. Trzykrotnie kończyła swoje konkurencje na osiemnastym miejscu w konkurencjach 200 metrów stylem klasycznym, zmiennym oraz 100 metrów stylem motylkowym. Bardzo dobrze indywidualnie pływali także pozostali reprezentanci Meduzy: Martyna Stefaniw (24 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym), Miłosz Dutkiewicz (32 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym), Jakub Łakomy (34 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym) i Szymon Zasada (44 na 200 metrów stylem grzbietowym).

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy najwyższe w historii klubu dwudzieste miejsce wyprzedzając zespoły z takich miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. O tym, że trafiliśmy z formą niech świadczy statystyka poprawionych rekordów życiowych gdzie na 28 startów poprawialiśmy je 24 razy. W tej klasyfikacji zajęliśmy szóste miejsce na 76 startujących klubów. Dziękujemy za walkę zawodnikom i trenerowi Pawłowi i teraz już czas na wakacje 🙂

Jedna odpowiedz

  1. Gratuluję ! 🙂

Zostaw Komentarz