Kadrowiczki w Meduzie

Kadrowiczki w Meduzie

wpis w: Informacje, Wydarzenia | 0

Z dumą mogą mówić o sobie kadrowiczki. Dwie pływaczki Meduzy Pajęczno za wyniki osiągane w ubiegłym roku otrzymały powołanie do Kadry Narodowej Juniorek w pływaniu.

Na liście znalazły się Klaudia Jura oraz Martyna Skrzypecka. Pierwsza z nich otrzymała powołanie do kadry 16-latek za wyniki uzyskane w 2014 roku w stylu grzbietowym. Klaudia to uczennica Gimnazjum Publicznego w Pajęcznie, która w poprzednim sezonie zajęła znakomite 6 miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w Gliwicach na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Druga w 2014 roku znakomicie radziła sobie w rywalizacji 13-latek. Pochodząca z Mierzyc zawodniczka przez kilka tygodni była liderką sprinterek także w stylu grzbietowym – na dystansie 50 metrów. Powołanie jednak otrzymała za bardzo dobre wyniki na dystansach kraulowych.

Teraz przed oboma utalentowanymi pływaczkami z Pajęczna stoi kolejne wyzwanie. Już w marcu obie wystartują w Zimowych Mistrzostwach Polski – Klaudia w Oświęcimiu a Martyna w Olsztynie. Zadanie jest proste jak mówią trenerzy Meduzy Paweł Wolski i Grzegorz Boroń – potwierdzić wysoką formę z poprzedniego roku. – Osiągnęliśmy sportowy sukces o jakim myśleliśmy i marzyliśmy od długiego czasu. Przez dziesięć lat ciężkiej i konsekwentnej pracy co sezon pniemy się coraz wyżej po sportowej drabince. Teraz czas na kolejne wyzwania i cele a tym z pewnością jest medal – komentuje Paweł Wolski.

Szkoleniowcy Meduzy podkreślają, że wyników nie byłoby bez zaangażowania trenujących w klubie pływaków i ich rodziców – wspomniane kadrowiczki spędzają dziennie po cztery godziny czasu na treningach zaczynając o 6 rano i kończąc drugi trening przed 17 popołudniu. – Podziękowania należą się także wspierającym nas finansowo instytucjom – Urzędowi Miasta i Gminy w Pajęcznie, Cementowni Warta w Trębaczewie oraz firmie WKG Trading z Raciszyna. Bez ich zaangażowania nie dalibyśmy rady udźwignąć kosztów zgrupowania czy też startów – dodaje Grzegorz Boroń.

Foto: Klaudia Jura w 2014 roku pływała dobrze nie tylko w mistrzostwach kraju. Seryjnie medale przywoziła także z mitingów pływackich.

Foto: Martyna Skrzypecka należy od dwóch lat do czołówki pływaczek rocznika 2001. Jej talent dostrzegła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu gdzie obecnie trenuje.

Oleśnica 29-30.2014 Klaudia Jura Martyna Skrzypecka

Klaudia Jura 2

DSCF6210

Zostaw Komentarz